Studio Tańca Bailamos przygotuje choreografię do koncertu sylwestrowego!

Sylwestrowa zabawa ponownie na Starym Rynku w Bydgoszczy! Głównym choreografem koncertu jest Robert Linowski. Na scenie zobaczymy tancerzy ze Studia Tańca Bailamos.

Tegoroczna zabawa odbędzie się pod hasłem „Sylwester Gigantów”. Na scenie o powierzchni 150 metrów kwadratowych, wystąpią coverowe zespoły i soliści, którzy zaprezentują najbardziej znane utwory artystów światowej muzyki nie tylko ostatnich lat, ale także dekad.

W tym roku na Starym Rynku bawimy się od 21:00 do 2:00. Tegoroczna zabawa to gwarancja najsłynniejszych hitów, najlepszych przebojów i dobrej zabawy. Bo kto nie kocha przebojów Michaela, królewskiego Freddiego, szwedzkiego kwartetu, słynnej „czwórki” z Liverpoolu, hitów polskiego bigbitu i wielu aktualnych przebojów?

W rolę gigantów wcielą się finaliści telewizyjnych talent show i specjalnie do swoich ról przygotowywani aktorzy. Będą to między innymi: The Postman, Szalone Gitary, Mirek Elimer (Freddie show) a także jeden z najlepszych zespołow akompaniujących – finaliści programu Must be the music. Piętnastoosobowa orkiestra „DZIUBEK BAND” pod batutą Mariusza Dziubka specjalnie dla bydgoszczan przygotuje nowe wariacje na temat hitów, zarówno współczesnych, jak i tych z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. Takich aranżacji na bydgoskim rynku jeszcze nie było. Przez całą noc będziemy mogli podziwiać taneczny show w wykonaniu tancerzy Studia Tańca „Bailamos”. Muzyczne bity na „płycie” Starego Rynku „rozprowadzi” DJ Gambit, a imprezę poprowadzi Jacek Pawlewski, występując w nowej roli. Ale żeby nikt w taki wieczór nie był sam, na scenie partnerować mu będzie Czarek Sadowski.

O północy tradycyjnie miasto Bydgoszcz przygotowało gigantyczny pokaz fajerwerków, który potrwa aż 7 minut. Nad całością sylwestrowej zabawy na Starym Rynku, ze swojej reżyserki, czuwać będzie Walerian Krenz. „Sylwester Gigantow” to, jak sama nazwa wskazuje, gigantyczne przedsięwzięcie, które angażuje ponad 120-osobowy zespół techników, artystów, specjalistów od efektów specjalnych, w tym także bydgoskich artystów, nie wspominając o służbach porządkowych, które będą czuwać nad bezpieczeństwem gości.

O wykonawcach:
The Postman: powstał w 1997 r., a jego założycielem i liderem jest Gracjan Machnicki, wielbiciel oraz wielki fan muzyki ery Beatlesów. Zespół zagrał ponad 1000 koncertów w Polsce, Anglii i Niemczech. Publiczność porywa swoją energia i charyzmą, a ich występy są dopracowane w najmniejszym szczególe.

Szalone Gitary: to prawdziwy polski bigbit! Zespół gra i śpiewa z taką samą energią, jak uwielbiane w latach 60-tych Czerwone Gitary.

Freddie Show: w rolę Giganta Rocka wciela się Mirosław Elimer – wokalista o łudząco podobnym głosie naśladuje wszystkie charakterystyczne ruchy Freddie’go Mercury’ego. Popularność Mirkowi przyniósł występ z utworem I Want to Break Free w telewizyjnym talent show.

Dziubek Band: brzmienie trąbek, puzonów, saksofonów. To 15 osobowa ekipa pozytywnie zakręconych muzyków specjalnie dla bydgoszczan przygotuje covery oraz nowe aranżacje największych gigantów ostatnich lat: Beyonce, Rihanna, Pharell Wiliams, Robbie Williams i wielu innych…

Bailamos: niezwykła energia i zaangażowanie powodują, że ich pokazy ogląda się z wielką przyjemnością. Choreografia przygotowana została specjalnie do nowych aranżacji, do wszystkich hitów „Gigantów”, jakie pojawią się na Starym Rynku. Zatańczą profesjonalni artyści pod kierownictwem jednego z najlepszych tancerzy show i tańców latynoamerykańskich, związanego z Bydgoszczą Roberta Linowskiego.

DJ GAMBIT: to wieloletni producent muzyczny oraz DJ. Pasjonuje się muzyką i analizując jej bity tworzy niepowtarzalny klimat muzyczny na wielu imprezach w całej Polsce i na świecie.

https://www.youtube.com/watch?v=zMTEcGcugiE