II Ogólnopolski Zlot Chevroleta CORVETTE – pokazy Szkoły Tańca Bailamos

Zapraszamy do podziwiania pojazdów uczestniczących w II Ogólnopolskim Zlocie Chevroleta CORVETTE BYDGOSZCZ 2015 oraz VI edycji rajdu samochodowego Puchar Moto Bydgoszcz 2015.

To szczególne wydarzenie motoryzacyjne będzie atrakcją zarówno dla miłośników motoryzacji jak i fotografii.

Mieszkańcy będą mogli podziwiać blisko 90 pojazdów (50 Chevroletów Corvette – model zadebiutował w 1953r, 30 pojazdów zabytkowych, 10 nowych wystawowych, 15 pojazdów uczestników rajdu), od godziny około 10:00 – 18:30 na Wyspie Młyńskiej, Starym Rynku i ulicy Długiej, oraz dodatkowo w godzinach od 12:00 – 14:00 około 15 Chevroletów Corvette i pojazdów zabytkowych na boisku Zespołu Szkół nr 14 przy ul. Kcyńskiej 49 w Bydgoszczy (Górzyskowo).

Zapewne klimat wąskiej ulicy Długiej, na której zaparkuje około 30 pojazdów zabytkowych Sekcji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Bydgoskiego na tle kamieniczek przykuje uwagę fotografów, a Chevrolety Corvette będą znakomicie komponowały się z Wyspą Młyńską.

Natomiast na płycie Starego Rynku, zaplanowany jest start rajdu samochodowego VI edycja Pucharu Moto Bydgoszcz, gdzie o godz. 11:00 wystartuje ok. 15 załóg, a mieszkańcy dodatkowo będą mogli podziwiać nowe dealerskie pojazdy oraz Chevrolety Corvette modele kolejnych generacji w wersjach C1 – C7 na tle Ratusza i kamieniczek Starego Miasta.

Mieszkańcy, dzięki uprzejmości Zespołu Szkół Samochodowych będą mogli skorzystać na Wyspie Młyńskiej z symulatorów jazdy, symulatorów wypadków, w tym dachowania i jazdy z niezapiętymi pasami bezpieczeństwa oraz próby przejścia w alkogooglach.

Po godzinie 16:30 zaplanowane jest wręczanie pucharów dla uczestników rajdu w zależności od warunków pogodowych na Starym Rynku – scena lub w Sali Sesyjnej bydgoskiego Ratusza.

W godzinach 17-18 zaplanowany jest także finał na ul. Mostowej II Mistrzostw Świata w przechodzeniu przez rzekę – Bydgoszcz 2015.

Widowiskowy wyjazd ok. 90 pojazdów, w tym Chevroletów Corvette, pojazdów zabytkowych oraz uczestników rajdu samochodowego z ul. Mostowej w ul. Focha zaplanowano od godz. 18:20. W tym czasie zamknięta będzie ul. Focha. Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja dla mieszkańców Bydgoszczy, aby oglądać to wyjątkowe wydarzenie motoryzacyjne, co umożliwi wykonywanie wyjątkowych zdjęć pamiątkowych.

Około godziny 16:15 zaplanowany jest pokaz Szkoły Tańca Bailamos – scena na Starym Rynku.