Kizomba w Bydgoszczy!

Kizomba w Bydgoszczy! Zapraszamy na zajęcia! Prowadzi je Jakub Pyras.

Ramowy plan zajęć:
Czwartek – 20:30 Kizomba BEG (od podstaw)
Czwartek – 21:30 Kizomba INT (można dołączyć)

INFORMACJE i ZAPISY: tel. 52 37 37 516

O kizombie

Taniec wywodzący się z Angoli, który do Europy trafił przez Portugalię. Tańczony parami do przemiłej dla ucha i serca muzyki, improwizowany w oparciu o stosunkowo proste kroki podstawowe. Ze względu na improwizowany charakter bardzo ważna jest umiejętność prowadzenia i podążania oraz odpowiedniego połączenia w parze, które uzyskujemy dzięki specyficznej sylwetce i technice ruchu. Biorąc pod uwagę fakt, że kizomba należy do grupy tańców socjalnych, gdzie każdy może tańczyć z każdym, a partner nie odtwarza choreografii, tylko kreuje ją na bieżąco do muzyki, umiejętności te są wręcz kluczowe. To dzięki nim taniec ten daje tak wiele przyjemności i budzi wiele pozytywnych emocji. W Toruniu i Bydgoszczy odbywają się regularne imprezy taneczne, gdzie można potańczyć salsę, bachatę i kizombę, a raz na jakiś czas także specjalne imprezy dedykowane kizombie. Kizomba doskonale sprawdza się również na weselach.

O instruktorze

Jakub Pyras – utytułowany tancerz i trener sportowego tańca towarzyskiego, pasjonat muzyki, muzyk amator (gitara, perkusja), zapalony fotograf, dj Pajras, dusza artystyczna. W świecie kizomby pojawił się i odnalazł, jak w domu w 2012 roku i obecnie jest jednym z najbardziej pożądanych partnerów kizombowych dzięki genialnej technice, niesamowitej wrażliwości muzycznej i umiejętności zaczarowania na parkiecie prawie każdej partnerki. Doceniany i zapraszany na festiwale jako Taxi Dancer. Na zajęciach magicznie i z pasją opowiada (z efektami dźwiękowymi!) o muzyce i jej strukturze, o emocjach w tańcu i o technice, a od 2015 roku na imprezach podbija serca zdolnościami dj’skimi zatracone w tańcu pary. Jako dj dostąpił zaszczytu grania na parkietach podczas prestiżowego 6th i 7th Warsaw Kizomba Festival, Kizz Me More Festival, Kizomba & Bachata Festival by Bachaturo, XIII Biba.
Jako toruńsko-warszawski duet instruktorski Pyras/Poręba zapraszany na warsztaty i międzynarodowe festiwale kizombowe w całej Polsce (Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Katowice).
Organizator cyklicznej imprezy kizombowej KizzPractise u Pajrasa.

14125771_1370750169621617_8972516807855423362_o