Studio Tańca Bailamos posiada bogate doświadczenie w organizacji turniejów tańca. Zorganizowaliśmy do tej pory 6 edycji hiphopowego turnieju Dance Tribute, 5 edycji Open Bydgoszcz Dance Cup (od 2016 roku będącego częścią Fale Loki Koki Dance Festival) oraz Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych w roku 2015.

Dwa pierwsze turnieje już na stałe wpisały się w kalendarz tanecznych imprez w Polsce. Dzięki dobrej organizacji wypracowaliśmy marki rozpoznawalne w tanecznym świecie. Dance Tribute to jeden z największych turniejów tego typu w naszym kraju z międzynarodową obsadą sędziowską.

Na Open Bydgoszcz Dance Cup zjeżdżają pary taneczne z całego kraju. Co roku coraz wyżej podnosimy sobie poprzeczkę przy organizacji imprezy. Zależy nam, by tancerze czuli się w Bydgoszczy znakomicie, a całość była wyjątkowym artystycznym wydarzeniem z piękną oprawą. Dlatego w 2016 roku Open Bydgoszcz Dance Cup został częścią większego projektu „Fale Loki Koki Dance Festival”. Po raz pierwszy w Polsce publiczność mogła podziwiać występ Mistrzów Świata w Exhibition Dance – Victora da Silvy i Hanny Karttunen. W roku 2017 do festiwalu dołączony został także Dance Tribute.

Nasze starania przy organizacji turniejów tańca doceniła Federacja Tańca Sportowego, która przyznała nam w 2015 roku organizację Mistrzostw Polski FTS Formacji Tanecznych. To niezwykle prestiżowa impreza taneczna w naszym kraju. Do Bydgoszczy przyjechały najlepsze formacje taneczne, z obrońcami tytułu czy mistrzami świata na czele. Podczas turnieju walczyły nie tylko o tytuł najlepszej formacji w kraju, ale także o start na Mistrzostwach Europy i Świata.

W 2016 roku po raz pierwszy odbył się Festiwal Bydgoszcz Żyje Tańcem – Fale Loki Koki Dance Festival. To największe taneczne wydarzenie w Bydgoszczy, jedno z większych w Polsce. Festiwal to kilka części tanecznych – od turnieju Open Bydgoszcz Dance Cup, przez przegląd przedszkolaków na Bydgoszcz Formation Dance Cup kończąc.

W 2017 roku po raz pierwszy odbył się turniej dla tancerzy do 12 roku życia – Bailamos Junior Cup. To rywalizacja w tańcu towarzyskim par, solistek oraz formacji i mini formacji dziewczęcych i formacji tańca towarzyskiego. Więcej można przeczytać na stronie turnieju, dostępnej pod adresem: http://juniorcup.bailamos.pl.

dt

strona_bailamos_bjc

mp