Nasi instruktorzy

Robert Linowski

Robert Linowski – zawodowy tancerz, Mistrz Polski Zawodowych Par w kategorii „South-American Show Dance”, wielokrotny wicemistrz i II wicemistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich, reprezentant Polski na mistrzostwach Europy i świata, wielokrotny finalista międzynarodowych turniejów tanecznych, choreograf. Nauczyciel m.in. Edyty Herbuś, Tomasza Barańskiego i Rafała Maseraka, tancerzy znanych z programu Taniec z Gwiazdami.

Oprócz wielu sukcesów w swojej tanecznej karierze, dopisuje trenerskie sukcesy ze swoimi formacjami i tancerzami. Jego podopieczni mają na swoim koncie tytuły Mistrzów Świata, Mistrzów Europy i Mistrzów Polski.

Parowe formacje latynoamerykańskie prowadzone przez Roberta Linowskiego zostały Mistrzami Polski w federacji PTT, FTS oraz WADF. To formacje Bailamos i Bailamos Junior. Na festiwalu w czeskim Libercu podopieczni Roberta sięgali po tytuły Mistrzów Świata! I to zarówno w rywalizacji formacji oraz duetach i indywidualnie. Jego uczniowie regularnie startują w międzynarodowych, dużych rangą zawodach. Ostatnio m.in. na Mistrzostwach Europy w Moskwie i WADF World Championship w Atenach. Do kraju wrócili z tytułami mistrzów.

Doświadczenie zdobyte przez wiele lat czynnego uprawiania tańca, a później trenowania par i formacji przekłada się na efekty. Tancerze prowadzeni przez Roberta Linowskiego to czołówka w swoich kategoriach tanecznych na turniejach tańca.

Robert Linowski był także trenerem oraz choreografem formacji Bailamos, która dotarła do finału programu Got To Dance – Tylko Taniec.

Członek najbardziej prestiżowego związku nauczycieli tańca na świecie „Imperial Society of Teachers of Dancing w Londynie” oraz Word Dance & Dance Sport Council w Londynie. Wiedze zdobywał przez wiele lat u najlepszych nauczycieli tańca w Anglii, Holandii, Kanadzie i Argentynie.

Prowadzi również zajęcia z dorosłymi parami. Tworzy wyjątkowe choreografie dla par ślubnych.

Karolina Linowska

Karolina Linowska jest trenerem mistrzowskich formacji Studia Tańca Bailamos. Jej wieloletnia praca z tancerzami owocuje sukcesami na arenie międzynarodowej. Trenerka Mistrzyń Świata Formacji, Mistrzyń Świata duetów i indywidualnych tancerzy. Tanecznie wychowuje dzieci już od najmłodszych lat!

Lista sukcesów podopiecznych Karoliny jest bardzo długa. Warto wspomnieć m.in. tytuł Mistrzyń Świata osiągnięty przez formacje na WADF World Dance Championship w Czechach, indywidualne występy tancerek okraszone tytułami na Mistrzostwach Europy w Moskwie oraz Mistrzostwach Świata w Atenach.

Formacje prowadzone przez Karolinę Linowską były jedynymi reprezentantkami Bydgoszczy na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie (40. edycja). Baila Girls wywalczyły Srebrny Aplauz i udział w transmitowanej gali wieczornej.

Filip Kot

Filip Kot

Dyplomowany instruktor tańca hip hop, tancerz i choreograf. Absolwent turystyki i rekreacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od kilkunastu lat poszerza swoją wiedzę i umiejętności także w stylach tańca towarzyskiego. Trener Mistrzyń Polski formacji Latino Solo.

Pełen pozytywnej energii, którą lubi dzielić się z innymi poprzez zajęcia, które prowadzi. Swoje choreograficzne umiejętności miał okazję sprawdzić podczas tworzenia widowiska wokalno – tanecznego „Moniuszkowo” (reż. Zbigniew Lesień).

Uwielbia pracę z dziećmi realizując się jako wychowawca kolonijny oraz animator na imprezach okolicznościowych i balach dla dzieci.

Tomasz Jabłoński

Dyplomowany instruktor tańca, sędzia krajowej federacji tańca sportowego (FTS), magister wychowania fizycznego, specjalista w tańcu towarzyskim, doskonały pedagog.

.

Mariusz Procelewski

Dyplomowany instruktor tańca styli ulicznych oraz tańca sportowego (taniec towarzyski). Magister wychowania fizycznego. Naukę tańca rozpoczął 1995 roku we Włocławskim Centrum Kultury w sekcji tańca towarzyskiego i przez wiele lat szlifował swój warsztat w zakresie tańców standardowych i latynoamerykańskich dochodząc do najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej S w tańcach latynoamerykańskich. Zdobył brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski, kilkukrotnie Mistrzostwo i v-ce Mistrzostwo Okręgu Kujawsko-Pomorskiego w tańcach latynoamerykańskich. Dzięki zdobytym uprawnieniom instruktora tańca sportowego wykłada taniec towarzyski na Kursach Instruktorskich w Kujawsko–Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Od 2009 roku tańczy hip hop i tu odnalazł swój styl. Podczas dwuletniego kursu instruktorskiego poznał wiele technik tańca, takich jak jazz, taniec współczesny, klasyka, tańce narodowe oraz style uliczne hip hop, house, bboying, popping, locking, a także ragga, dancehall. Bral udział w licznych warsztatach z takimi osobami jak:

Henry Link (hip hop), Moncell IllKozby Durden (hip hop), Krzysztofem Mazurem (hip hop, house), Ryfą (hip hop, house), Karol Polssky Polak (hip hop), Anna Jujką (hip hop), Ewa CoJest (hip hop), Adam CoJest  (house), Pitzo (popping), Frederick Folkes (popping, locking), Lucas Migliorini (dancehall, ragga), Agata Rzepa SoFresh (dancehall), Lila Limanówka (dancehall), Witold Jurewicz (taniec współczesny)

Określany jest jako wulkan pozytywnej energii i taka tez przekazuje dzieciom i młodzieży podczas swoich zajęć. Świetny pedagog, choreograf, posiadający rewelacyjne podejście do dzieci jak i młodzieży.

Mariusz brał również udział w 3 edycji Programu MAM TALENT z grupa FLEXI dochodząc do półfinału.