Hip Hop

Taniec Hip hop – zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży – Szkoła Tańca Bailamos

 

Cookies:
Grupa początkująca hip hop działająca w Fordonie, składająca się z dzieci w wieku 6 – 9 lat, które dopiero we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z tańcem.

Zajęcia we wtorki i czwartki od 16.15 do 17.00 w klubie Heros przy ul. Thomme 1

 

 

Mini Flexi:
Formacja hip hop, średnio zaawansowana, powstała we wrześniu 2013 roku w Fordonie z myślą o przełożeniu wielkiej pasji i talentu na pokazy tańca i turnieje taneczne. Dzieci w wieku 7 – 11 lat cieżko pracują nad rozwojem własnym i wspólnym. Na swoim koncie mają już pierwsze sukcesy. Na zajęciach są skoncentrowane i gotowe do nauki coraz bardziej skomplikowanych choreografii, co procentuje później podczas zawodów, jednak ich żywiołowość i pozytywna energia zmusza również do momentów rozluźnienia i zabawy poprzez taniec. Wspólne treningi doprowadziły do nawiązania przyjaźni, dzięki czemu na zajęciach panuje fajna atmosfera.

Trenerką grupy jest Karolina Witkowska.

Zajęcia wtorek, czwartek 17.00 do 18.15 w klubie Heros przy ul. Thomme 1
Fate:

Średnio zaawansowana mini formacja powstała we wrześniu 2012 w naszym oddziale w Fordonie. Składa się z ambitnych dziewczyn w wieku 12 – 15 lat. Hip hop okazał się ich wspólną pasją, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie nawiązała się pomiędzy nimi przyjaźń. Na treningach chętnie się uczą nie tylko nowych ruchów tanecznych i choreografii, ale chętnie również zdobywają wiedzę na temat kultury tańca hip hop. Ciężko pracują, żeby móc uczestniczyć w pokazach i turniejach tańca.

Trenerkami grupy są Roksana Straszewska i Karolina Witkowska.

Zajęcia wtorek i czwartek 18.15 – 19.45 w klubie Heros przy ul. Thomme 1

 

HIP HOP – styl tańca powstały w Stanach Zjednoczonych w latach ’80 rozpowszechnionych przez programy telewizyjne i filmy o tematyce tanecznej. Z czasem wytworzyły się jego nowe nurty tzw. new style czyli hip hop  tańczony w studiach tanecznych oparty na choreografii tańczonej i przygotowywanej do konkretnych utworów oraz oldschool  czyli zbiór charakterystycznych kroków z posiadających swoje nazwy i łączonych w choreografie . Charakteryzuje go duża dynamika różnorodność kroków oraz możliwość indywidualnego wyrazu poszczególnych tancerzy.