Hip Hop

Taniec Hip hop – zajęcia taneczne dla dzieci 

Farcik:
Nowo powstala grupa brzdąców w wieku 4 – 6 lat w naszym oddziale na Kapuściskach. Na zajęciach rozwijamy koordynację ruchową u dzieci oraz poprzez zabawę wprowadzamy improwizację ruchową, co prowadzi do powstawania mini etiud tanecznych.

 

Dzika Opcja:
To grupa zaawansowana hip hop w wieku 14 – 17 lat. Tańczą razem od 2011 roku i oprócz wspólnej pasji łączy ich niesamowita przyjaźń. Rozwijają indywidualnie swój freestyle, ale również skupiają się na wspólnych układach. Ich choreografie charakteryzują się wysokim poziomem trudności i są bardzo przemyślane, dobrane do temperamentu grupy i ich poziomu. Stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej i cieszą się z każdego minimalnego kroku jaki pokonają, by się jeszcze bardziej rozwijać. Grupa godnie rezprezentuje naszą szkołę podczas zawodów i pokazów tanecznych.

 

 

Styl tańcahip hop  powstał w Stanach Zjednoczonych w latach ’80. Rozpowszechniony przez programy telewizyjne i filmy o tematyce tanecznej. Z czasem wytworzyły się jego nowe nurty tzw. new style czyli hip hop  tańczony w studiach tanecznych oparty na choreografii tańczonej i przygotowywanej do konkretnych utworów oraz oldschool  czyli zbiór charakterystycznych kroków z posiadających swoje nazwy i łączonych w choreografie .Taniec hip hop charakteryzuje  duża dynamika różnorodność kroków oraz możliwość indywidualnego wyrazu poszczególnych tancerzy.