Balet

Poznaj magiczny świat baletu w Szkole Tańca Bailamos!

Balet dla dzieci w Szkole Tańca Bailamos

Zajęcia baletowe - taniec klasyczny - to podstawowe przygotowanie do wszystkich rodzajów tańca. Zajęcia prowadzimy od 3. roku życia. Program dopasowany jest to wieku uczestników. Na zajęciach dzieci poznają figury i pozycje baletowe. Całość przebiega przy akompaniamencie muzyki klasycznej. Balet kształtuje prawidłową postawę, lekkość oraz grację, a także oswaja z nieśmiałością. Zajęcia prowadzi tancerka Opery Nova w Bydgoszczy - Elżbieta Ponicka-Bukolt

Instruktorzy

Poznaj naszą doświadczoną kadrę instruktorów!

Elżbieta Ponicka-Bukolt

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła jako 4-letnia dziewczynka, kiedy to zaczęła uczęszczać do ogniska baletowego. Już wtedy marzyła o występach na scenie w roli baletnicy. Po części kilka razy mogła spełnić te marzenia, występując jako dziecko w przedstawieniach baletowych na scenie Teatru Polskiego. Równocześnie pobierała naukę gry na fortepianie w Szkole Muzycznej w Bydgoszczy.

Po latach nauki tańca w Państwowej Szkole Baletowej w Gdańsku, została zatrudniona jako artysta baletu – koryfej w Bydgoskiej Operze Nova, gdzie tańczy w zespole baletowym do dzisiaj. Podczas kilkunastoletniej pracy na scenie bydgoskiej Opery Nova oraz wielu scenach oper i teatrów w Polsce oraz na tournee zagranicznych Niemiec, Holandii, Belgii, Szwajcarii, miała możliwość zaprezentowania wielu partii solowych i zespołowych.

Zajęcia w Bailamos

Zapisz się na zajęcia w Bailamos! Zapraszamy do kontaktu